Kamerové systémy

Potřebuji poradit

Vše o kamerových systémech

 

Rozvijíme naši partnerskou síť

Co vám můžeme nabídnout

  Projektové slevy
  Projektové poradenství
  Bezplatné zápůjčky

  Technická podpora
  Obchodní a technická školení
  Standartní záruka 3 roky

  Prodloužená záruka
  Expresní oprava
  Oprava výměnou

POTŘEBUJI PORADIT S VÝBĚREM

ZDE

CHCI NAKUPOVAT

Nechte si poradit od ODBORNÍKA na Kamerové Systémy

Aleš Kettner
Senior Product Manager

Tel : +420 606 741 347
E-mail : [email protected]

Vše o Kamerových Systémech

Instalují se všude tam, kde chceme mít přehled o dění. Velká škála kamer a záznamových zařízení umožňuje pestrou rozmanitost použití. Jak ale vybrat tu správnou variantu?

Analogové nebo digitální řešení ?

Analogové kamery :

Analogový kamerový systém je nejstarší z dnes používaných. V průběhu let u něj docházelo k vylepšování optiky a funkcí pro získání co nejlepšího obrazu. Nízká cena, jednodušší instalace, kterou v některých případech zvládne i zručnější kutil a vysoká spolehlivost – to jsou tři největší „pro“ při volbě tohoto typu kamery. Ke spuštění provozu stačí natažení jednoho koaxiálního kabelu na jednu kameru. U analogového řešení je nutné počítat s nižším rozlišením pořizovaného záznamu, ale postačí nám zase záznamové zařízení s menší kapacitou disku. Za mínus při používání analogové kamery lze považovat nutnost instalovat záznamové zařízení (DVR), pokud chceme, z kamer pořizovat záznam.

DIGITÁLNÍ KAMERY :

  IP systém je v posledních letech dynamicky se rozvíjející technologie kamerových systémů. Hlavní předností tohoto typu kamery je vysoké rozlišení obrazu, díky kterému můžeme získat ze záznamu více informací a zajištění funkcí umělé inteligence při analýze snímaného obrazu. Jelikož většina IP kamer má v sobě slot pro SD kartu, kam mohou ukládat snímaný obraz, v jednodušších instalacích není nutné kromě kamer žádné další zařízení pro záznam. Větší systémy však je již dobré o záznamové zařízení (NVR) doplnit. Získáme tím nejen možnost většího a spolehlivějšího uložiště, ale také řadu funkcí, které NVR dokáže zajistit. Oproti analogovým jsou digitální kamery o něco dražší. Pro jejich provoz je nutné instalovat datový kabel a s konfigurací, která je díky mnoha nadstavbovým funkcím mnohem složitější, si již sami neporadíte a vždy instalaci svěřte odborné firmě.

  JAK POSTUPOVAT PŘI VÝBĚRU KAMERY ?

  Zásadní je položit si před pořízením kamery 2 otázky: „Co potřebujeme na kameře vidět?“ a „Chceme pořizovat záznam?“

  • Základní přehled, bez záznamu

  Tuto variantu dnes nezvolí téměř nikdo. Skoro všichni chtějí mít systém, který dokáže důležité události zaznamenat a později znovu přehrát, případně exportovat pro další zpracování či využití.

  Přesto se může najít někdo, komu bude stačit jen online přehled. Ten může využít analogový systém bez DVR, ale stejně tak i IP systém, který nabídne vyšší kvalitu obrazu a bude lépe rozšiřitelný v budoucnu.

  • Komplexnější přehled, se záznamem

  Nejčastější CCTV systém, který volí majitelé RD, bytových domů, provozovatelé restaurací, malých obchodů atd. Ti všichni budou volit mezi analogovým systémem s DVR, nebo IP systémem s NVR. A díky vyšší kvalitě obrazu a nadstavbovým funkcím budou téměř všichni dávat přednost IP systému. Analog je volen jen pro místa, kde je již instalován koaxiální rozvod není možné instalovat datové kabely.

  • Komplexní řešení s pokročilými funkcemi, se záznamem

  Pro větší komerční prostory, speciální provozy, parkoviště, dozory nad provozem apd., tam všude je jasnou volbou velký IP systém, osazený mnoha IP kamerami, které jsou často ve vyšších verzích s vysokým rozlišením 4K, disponují SMART funkcemi, které hlídají různé předměty, vkročení do určité zóny, zmizení nebo naopak zanechání předmětů, rozpoznávání tváří osob, rozpoznávání vozidel podle typů, barev, SPZ, měření teploty a jiné. Takový systém je do určité míry naprosto autonomní a obsluhu dokáže sám přivolat až ve chvíli, kdy dojde k nějaké předem definované události. S takovými IP systémy se dnes setkáváte na každém rohu a většinou o tom ani nevíte.

  TOP DODAVATELÉ V OBORU

  Firma ISC se spojila s výrobci, kteří patří k největším na světovém trhu. To zajišťuje nejen rozumné prodejní ceny, ale také nepřetržitý vývoj a výzkum nových technologií, díky kterým mají nové kamery zase o kousek lepší obraz i za špatných světelných podmínek a také další nové funkce, které zvýší jejich uplatnění v našem světě.

  Dahua

  Firma Dahua je předním výrobcem kamerových systémů s druhým největším světovým podílem na trhu. Zaměřuje se na stálé investice do výzkumu a vývoje nových technologií. Nabízí široké portfolio produktů souvisejících se zabezpečením – IPC, NVR, HDCVI kamer, HCVR, PTZ kamery, termální kamery, řízení přístupu, videotelefony nebo alarmy. Kompletní nabídku kamerových systémů od Dahua prozkoumejte ZDE.

  Hikvision

  Firma Hikvision je předním světovým poskytovatelem řešení IoT, jehož hlavní kompetencí je video. Společnost má více než 40 000 zaměstnanců, z nichž více než 16 000 představují inženýři pro výzkum a vývoj. Kamerové systémy v naší nabídce Hikvision jsou opravdu TOP, vybírejte.

  Nejste si jistí, jaké zařízení vybrat? Rádi vám poradíme. 

  Rozvíjíme naší partnerskou síť

  Hledáme obchodní a instalační partnery z celé České republiky!

  Chcete spolupracovat v oblasti dodávek špičkových kamerových systémů?
  Náš velkoobchod Vám tuto spolupráci nabízí. Ozvěte se nám pro více informací.